Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi - Kurultaylar - Eskişehir (Son güncelleme 14.01.2017)
FAALİYETLER


GİRİŞ SAYFASI KURULUŞ YÖNERGE DENETLEME KURULU PROJELER FAALİYETLERII. GENÇ AVUKATLAR KURULTAYI ESKİŞEHİR’DE


İlkinin 20-21 Nisan 2013 tarihinde 30 Baronun katılımıyla Bursa Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Genç Avukatlar Kurultayı'nın ikincisi Eskişehir Barosu’nun ev sahipliğinde 48 Barodan 200 genç avukatın katılımıyla 16-17 Kasım 2013 tarihinde gerçekleşti.Mesleğe yeni başlayan avukatların yaşadıkları sorunların tartışılarak çözüm yolarının bulunmasında Türkiye genelindeki genç avukatların ortak iradelerini bir araya getirmeyi amaçlayan II. Genç Avukatlar Kurultayı değerli misafirleri ağırladı.

Kurultay açılış konuşmasında Eskişehir Baro Başkanı Av. Rıza ÖZTEKİN ;
“İlk Kurultayı başarı ile gerçekleştiren Bursa Barosu’nun genç avukatlarına teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki genç avukatların sorunlarını dinlemeden bizim çözüm üretme imkanımız yok. Bizler gençleri dinlemeyen bir toplumuz. Bugüne kadar gençleri hep bastırdık. Gençleri hiç anlamadık ve dinlemedik. Onlar bize farklı bir hukuk verdi. O yüzden ben genç meslektaşlarımın bu etkinliğe katılmalarını  çok önemsiyorum” dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU ; “Burada değişik kesimlerden baro başkanları var. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir. Dünyaya bakışımız farklı olabilir. Biz bu ülkede kavga istemiyoruz. Bu ülkenin milli, manevi değerlerinin siyasete alet edilmesini istemiyoruz. Hukukun siyasete alet edilmesini istemiyoruz. Dolayısıyla ben buradan bütün siyasilere önemli bir tavsiyede bulunuyorum. Lütfen Türkiye‘nin barolarını yakından izlesinler, hukukun üstünlüğü, demokrasi, insan hakları platformunda buluşmanın, kucaklaşmanın ve ne olursa olsun hukukun üstünlüğünü savunmanın nasıl olacağını bizden öğrensinler çünkü adalet mekanizması çökertilmiş bir devletin yaşama ihtimali kalmaz. Biz insan hakları, hukukun üstünlüğü temelinde bütün farklılıkları bir yana bırakmış ve tüm Türkiye’ye örnek olan bir kitleyiz. Bizi izlesinler.”Dedi


Dönem sözcüsü Bursa Barosu Genç Avukatları adına Av. Aygül ARDA ve Av. Yıldırım HACIOĞLU faaliyet raporunu kurultaya sundu.
Dönem sözcüsü Bursa Barosu'nun faaliyet rapor sunumu için tıklayınız...
Kurultayın devamında kura sistemiyle tüm barolar mesleki sorunlarına ve çözümlerine dair sunumlarını gerçekleştirdi. Bursa Barosu Genç Avukatları adına Av. Begüm KARAPINAR söz aldı. Av.Begüm Karapınar'ın sunumu için tıklayınız...Kurultayın ikinci gününde yapılan çalıştay ile 48 baronun ortak kararı ile sonuç bildirgesi basına ve kamuoyuna duyuruldu. Sonuç Bildirgesi için Tıklayınız...

KURULTAYA KATILAN KATILIMCILAR
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ,Başkan Yardımcısı Av. Başar Yaltı, Genel Sekreter Av. İ. Güneş Gürseler, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Eyyüp Sabri Çepik ve Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen. Adana Barosu Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık ve Başkan Yardımcısı Av. Murat Loğoğlu, Aksaray Barosu Başkanı Av. Levent Bozkurt, Ankara Barosu Başkanı Av. Sema Aksoy, Başkan Yardımcısı Av. Orhan Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özgün Şimşek, Balıkesir Barosu Başkanı Av. Yaşar Meyvacı, Bursa Barosu Başkanı Av. Ekrem Demiröz, Genel Sekreter Av. Mefharet Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Neslihan Aktosun, Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan ve Genel Sekreter Av. Hakan Öztürk, Denizli Barosu Başkanı Av. Müjdat İlhan ve Başkan Yardımcısı Av. Cengiz Kılıç, Edirne Barosu Başkanı Av. Özgür Yıldırım, Gaziantep Barosu Başkan Yardımcısı Av. Bektaş Şarklı ve Genel Sekreter Av. İskender Kahraman, Isparta Barosu Başkanı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Hasan Kılıç, Karabük Barosu Başkanı Av. Rıdvan Erdoğan, Kırşehir Barosu Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, Manisa Barosu Başkanı Av. Zeynel Balkız, Mersin Barosu Başkanı Av. Alpay Antmen, Uşak Barosu Başkanı Av. Baki Kantar ile Amasya, Antalya, Aydın, Bartın, Batman, Bilecik, Bitlis, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Erzurum, Hatay, İzmir, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Muğla, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Sinop, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli ve Zonguldak Barolarının temsilcileri yer aldı.

Bursa Barosu tarafından görevlendirilen Genç Avukatlar Yürütme Kurulu adına ; Av. Ayça Akgün , Av. Atakan Arar, Av. Aygül Arda, Av. Begüm Karapınar , Av. Yasemin Reçber, Av. Yıldırım Hacıoğlu, Av. Zeynep Aydın kurultaya katılım sağladı.

KURULTAYDAN KARELER

 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23