BURSA BAROSU
Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi - Kuruluş (Son güncelleme 18.01.2017)
FAALİYETLER


GİRİŞ SAYFASI KURULUŞ YÖNERGE DENETLEME KURULU PROJELER FAALİYETLER
GİRİŞ SAYFASI KURULUŞ YÖNERGE YÜRÜTME KURULU DENETLEME KURULU PROJELER SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER MECLİS TELEVİZYONU FAALİYETLER

KURULUŞ


I. DÖNEM

Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi 1.Genel Kurulu ve seçimleri 29 Mart 2014 Cumartesi günü BAOB Bursa Barosu Toplantı Salonu’nda yapılmıştır.

Genel Kurulda yoklama ve açılışın ardından Başkanlık Divanı oluşturulmuştur. Yapılan oylama sonucu Divan Başkanı Av. Mihriban Ünal, Başkan Yardımcısı Av. Cihan Kayrak, yazmanlar ise Av. Yasemin Reçber ve Av. Rıdvan Çelikler olarak belirlenmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve geçmişte yitirdiğimiz meslektaşlarımız için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşması Baro Başkanı Av. Ekrem Demiröz tarafından yapılmıştır.

Av. Cihan Kayrak, Bursa Barosu Genç Avukatları oluşumu hakkında bilgilendirme konuşması yapmıştır.

Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi Yönergesi’nin okunmasının ardından Yürütme ve Denetleme Kurulu adayları sırayla konuşmalarını yapmışlardır. Dilek ve Temenniler ile birlikte Genç Avukatlar Meclisi 1.Genel Kurulu I. Oturumu kapanmıştır.

Öğleden sonra 14:00 – 16:00 saatleri arasında II. Oturum ile birlikte oylamaya yapılmıştır.

KURUCU YÜRÜTME KURULU  (2014-2015)

AV. FİKRİYE MERVE EVİN KAYRAK (YÜRÜTME KURULU BAŞKANI)
STJ. AV. HAKKI CAN YALDIZ (YÜRÜTME KURULU BAŞKAN YARDICISI)
AV. ATAKAN ARAR (YÜRÜTME KURULU GENEL SEKRETERİ)


II. DÖNEM

Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi II. Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısının, Yürütme Kurulu kararı ile 22.03.2015 tarihinde yapılması kararlaştırılmış ve bu karar gereğince genel kurul tarihi ve adaylık başvurusu hakkında gerekli ilan ve duyuru yapılmıştır. Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesinde yapılan olağan üstü Genel Kurul toplantısında yeterli çoğunluk sağlanamaması sebebiyle 26.03.2015 Perşembe günü Adliye Sarayı Konferans Salonunda II. Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılmıştır.

Seçimli Olağanüstü Genel Kurulda yoklama ve açılışın ardından Genel Kurul Divanı Başkanı olarak Av. Neslihan Aktosun seçilmiştir.

Av. Halit Giray Ülker, kurucu Yürütme Kurulu adına konuşma yapmış ve faaliyet raporunu okumuştur. Dilek ve Temenniler ile birlikte Genç Avukatlar Meclisi Genel Kurulu I. Oturumu kapanmıştır.

Öğleden sonra 13:30 – 17:30 saatleri arasında II. Oturum ile birlikte oylamaya yapılmıştır.

YÜRÜTME KURULU  (2015-2016)

AV. TÜRKER SARNIK (YÜRÜTME KURULU BAŞKANI)
AV. HALİT GİRAY ÜLKER (YÜRÜTME KURULU BAŞKAN YARDICISI)
AV. TUĞÇE DÖKMECİ (YÜRÜTME KURULU GENEL SEKRETERİ)


III. DÖNEM

Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi Olağanüstü Genel Kurulu ve seçimleri 7 Kasım 2016 Pazartesi günü yeterli coğunluk sağmanlaması sebebiyle 14 Kasım 2016 Pazartesi Adliye Sarayı Konferans Salonu’nda yapılmıştır.

Genel Kurulda yoklama ve açılışın ardından Başkanlık Divanı oluşturulmuştur. Divan Başkanı olarak Av. Cihan Kayrak seçilmiş ve diğer divan üyeleri olarak Av. Bilal Argaç , Av. Yasemin Temiz ve Av. Ufuk Erdoğan belirlenmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve geçmişte yitirdiğimiz meslektaşlarımız için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşması Baro Başkanı Av. Gürkan Altun tarafından yapılmıştır.

Av. Türker Sarnık Yürütme Kurulu adına konuşma yapmış ve faaliyet raporunu okumuştur. Ardından adaylar adına Av. Tuğçe Demirtaş ve Av. Kemalcan Hotamış tarafından konuşmalar yapılmıştır. Dilek ve Temenniler ile birlikte Genç Avukatlar Meclisi Genel Kurulu I. Oturumu kapanmıştır.

Öğleden sonra 15:30 – 17:30 saatleri arasında II. Oturum ile birlikte oylamaya yapılmıştır.

YÜRÜTME KURULU  (2016-2017)

AV. KEMALCAN HOTAMIŞ (YÜRÜTME KURULU BAŞKANI)
AV. TAHA KÜRŞAD UZUN (YÜRÜTME KURULU BAŞKAN YARDICISI)
AV. FATMA FULYA ÖZCAN (YÜRÜTME KURULU GENEL SEKRETERİ)
 
 

BURSA BAROSU BAŞKANLIĞI - İLETİŞİM BİLGİLERİ - 444 50 99
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi Adalet Sarayı G-Blok Kat:1 Osmangazi / BURSA
Telefon (0224) 272 11 94 – 251 66 06
Faks (0224) 251 62 49
E-Posta baro@bursabarosu.org.tr
CMK Servisi - Telefon (0 224) 272 50 44 – 272 50 67
Adli Yardım Servisi - Telefon (0 224) 223 28 23